Ľanové výlisky

- sú bohatým zdrojom lignanov, ktoré majú antioxidačné účinky
- poskytujú esenciálne mastné kyseliny - Omega 3, bielkoviny a vlákninu
- blahodarne pôsobí na celý zažívací trakt a optimalizuje využitie krmiva


Veľkosť balenia: 5 kg / 10 kg

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 419/5 K 419/10 Zvoľte variant
€10 €19 od €10
Kategória: VÝLISKY A EXPELERY

Ľan získal svoj ohlas hlavne vďaka účinkom svojho špecifického šlemu. Ten je súčasťou šupky a semien. Špeciálny výrobný proces (lisovania za studena) umožňuje, aby sa tento cenný povlaky vo ľanových výliskoch dostal do žalúdka a čriev koňa, kde blahodarne pôsobí na celý zažívací trakt a optimalizuje využitie krmiva.

Ľanové pelety poskytujú esenciálne mastné kyseliny - Omega 3, bielkoviny a vlákninu a predstavujú preto kvalitný doplnok na každodenné kŕmenie. Poskytujú dostatok kontrolovanej energie a optimalizujú celkový zdravotný stav.

Sú vhodné pre všetky kone, ale veľmi sa odporúčajú predovšetkým pre kobyly, žriebätá, staré a choré kone, kone citlivé na kŕmenie, so sklonom ku kolikám, nervózny, stresované a problémové.

Ľanové výlisky sú zdrojom lignanov, najvýznamnejšou zložkou šupiek ľanového semienka. Ľanové semienko je najbohatším potravinovým zdrojom lignanov. Obsahuje až 100-násobné množstvo v porovnaní s akoukoľvek inou rastlinnou potravou. Lenže pri lisovaní a následnej filtrácii sa zhruba 98% lignanov odstráni. Výnimočne výrobcovia vracajú lignany späť do oleja, ale je to neúmerne drahé. Preto je ideálne vhodné kombinovať olej súbežne s rozomletými semienkami. Patrí do rodiny fotochemikálií.

 

ÚČINKY:
- Posilnenie imunity, zníženie alergickej reakcie a zlepšenie zápalových stavov.

- Kvalitnejšia srsť, kopytá, svalový tonus, temperament a energia.

- Možno pridávať ku krmivu vášho koňa celoročne.


Nenamáčajte, kŕmte v suchej podobe.
 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:
150-200g kôň / deň

Späť do obchodu